ZAPRASZAMY NA

GRAND PRIX

DOŁĄCZYLIŚMY DO

SKŁADKA CZŁONKOWSKA

Bieg ,,Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” w Koninie po raz ósmy

Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” odbędzie się nie tylko w Warszawie. Po raz ósmy impreza ta zagości także w Koninie. Bieg promujący zdrowy styl życia i pierwszą pomoc odbędzie się 14 stycznia podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W tym roku uczestnicy imprezy przebiegną około 2-kilometrowy odcinak trasy prowadzącej wokół Jeziorka Zatorze. Pieniądze z wpisowego zasilą konto WOŚP.

Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Polega on na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W ramach programu do tej pory zostało przeszkolonych blisko 29 tysięcy nauczycieli z ponad 12 tysięcy szkół, którym przekazano bezpłatnie ponad 65 tysięcy fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.
Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” odbędzie się w Koninie w niedzielę 14 stycznia.  Zapisy przyjmowane będą w biurze imprezy w Galerii Handlowej Nad Jeziorem (obok sklepu Reserved) od godz. 11.00. Wpisowe to 30 zł. Dla biegaczy przygotowano 300 numerów startowych. Każdy z zawodników na mecie biegu otrzyma także pamiątkowy medal.

Start biegu o godz. 14.00. Poprzedzi go piętnastominutowa rozgrzewka na placu przed sceną główną na parkingu galerii. Osoby niepełnoletnie i niepełnosprawne mogą wziąć udział w biegu z opiekunem.

Wydarzenie organizuje Klub Biegacza Aktywni Konin. Głównym sponsorem biegu jest VIN-KON S.A. producent Beetter - Sport Drink, naturalnego produktu skierowanego dla osób ceniących sobie zdrowie oraz zdrowy tryb życia.

 

KALENDARIUM

październik 2018
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3